sobota, 11 kwietnia 2015

W magicznym świecie teatru

"Siedzę cichutko obok taty,
w miękkim fotelu,
w ósmym rzędzie,
czekam by zgasły roje świateł,
i myślę fajne będzie.
Już ciemno,
ściskam dłonie w pięści,
wolno rozsuwa się kurtyna...
widzę zamczysko, księżyc w pełni...
tutaj bajka się zaczyna(...)".
fragment 
W. PróchniewiczTeatr. To był temat przewodni minionego tygodnia.
Dzieci wiedzą jak należy zachować się w teatrze (że nie można rozmawiać i przeszkadzać innym, nie można jeść ani pić w trakcie spektaklu, trzeba ubrać się elegancko). Uczniowie bardzo lubią oglądać różne przedstawienia.
W świetlicy chętne dzieci wykonały pacynki paluszkowe a wraz z całą grupą stworzyliśmy kukiełki z plastikowych łyżek, kolorowych bibuł i wstążek. Efekty można zobaczyć poniżej.
Spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Piękna, wiosenna pogoda za oknem sprzyjała długim pobytom na szkolnym placu zabaw. Chłopcy kopali piłkę, dziewczynki biegały albo huśtały się na huśtawkach.

Wraz z dziewczynkami klasy II do naszej szkolnej świetlicy przychodzą kolorowe Ferbisie. Dziewczynki prosiły mnie abym zrobiła im i ich zwierzakom zdjęcia, więc w poniższym filmie można zobaczyć dziewczyny i Furby. 
1 komentarz:

  1. Śledzę to Wasze świetlicowe życie i czasem mi żal, że już nie jestem uczennicą. Przed wielu laty dużo czasu spędziłam w szkolnej świetlicy, mieliśmy tam superowy teatrzyk kukiełkowy Tyci- Tyci. Wiele radości sprawiały nam próby i występy. Życzę Wam wspaniałej zabawy w teatr!

    OdpowiedzUsuń