sobota, 25 kwietnia 2015

Jestem przyjacielem przyrody

"Ekologia – mądre słowo
a co znaczy? – powiedz sowo!
Sowa chwilę pomyślała
i odpowiedź taką dała.
To nauka o zwierzakach,
lasach, rzekach, ludziach, ptakach(...).
Bo to wszystko
to jest nasze środowisko.
Masz je chronić i szanować!
-powiedziała mądra sowa"
D. Klimkiewicz


Cały miniony tydzień rozmawialiśmy o tym jak dbać o środowisko, o segregacji śmieci, jakie są sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej czy wody. Na początek dzieci narysowały obrazki, których zadaniem było przypomnienie, że w tym tygodniu obchodzimy Dzień Ziemi.

                           


Wspólnie zapisaliśmy pomysły na to co zrobić by ocalić naszą planetę.Tutaj dzieci wykonały plakat "Śmieci mniej- Ziemi lżej". Uczniowie wiedzą, że należy segregować śmieci i odpady do specjalnie do tego wyznaczonych koszy.


Stworzyliśmy również plakat o skutkach zanieczyszczenia środowiska. Dowiedzieliśmy się co to jest: smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze i efekt cieplarniany.

                           
W Internecie można znaleźć wiele stron poświęconych ekologii i ochronie środowiska. Jedną z takich stron jest www.buliba.pl gdzie można zagrać w gry edukacyjne. Pierwszaki korzystając z tablicy interaktywnej mogli zagrać w grę, której celem było segregowanie śmieci do odpowiednich koszy. Zabawa bardzo dzieciom się spodobała i chętnie "sprzątali".Wykonaliśmy także ekologiczne, kolorowe domki. Do ich przygotowania użyliśmy rolek z papieru toaletowego i kolorowych papier.


W wolnej chwili dziewczynki umilały nam czas grając na flecie, a innego dnia mieliśmy okazję wysłuchać koncertu wykonanego na dzwoneczkach:)
A na koniec zadowolone buzie świetliczaków:))
MK i BB


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz