niedziela, 25 października 2015

Witamy w jesiennym ogrodzie
Tematem przewodnim tego tygodnia było zdrowe odżywianie. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat owoców i warzyw, ich roli w naszej diecie. Jesień to pora roku poprzedzająca zimę, czyli czas w którym jesteśmy narażeni na różnego rodzaju przeziębienia i choroby.  Dlatego tak ważne jest aby korzystać z darów trwającej obecnie pory roku, czyli pysznych owoców i zdrowych warzyw, aby już teraz uodpornić nasz organizm. Witaminy zawarte w warzywach i owocach pomogą naszemu organizmowi w trudnej walce z przeziębieniami i różnego rodzaju infekcjami.
A żeby nie było nudno owoce i warzywa dają nam rozmaite możliwości wykorzystania w kuchni. Możemy je spożywać pod różnymi postaciami, czy to ulubionych soków, sałatek, surówek, zup itp.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i posiadanych umiejętności. Na początku tygodnia dzieci skupiły się na wykonaniu prac plastycznych, których efekty widać poniżej. Koniec tygodnia to prawdziwe kuchenne rewolucje naszej świetlicy. Wspólnie zrobiliśmy pyszną sałatkę jarzynową, która w ekspresowym tempie została zjedzona.1 komentarz: