wtorek, 20 października 2015

W świetlicy

Miniony tydzień był podzielony na dwa bloki tematyczne. Przez dwa dni rozmawialiśmy o Dniu Edukacji Narodowej, a później o Unii Europejskiej.
Rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało BARDZO DZIĘKUJEMY. Na zadane przez nauczyciela pytanie, komu możemy dziękować w szkole, wszystkie dzieci wiedziały, że nie tylko nauczycielą należą się podziękowania, ale także panią sprzątaczką, kucharką i dyrekcji szkoły. Bo Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Dzieci miały także za zadanie namalować swoją panią, oraz stworzyliśmy listę "wymarzonego nauczyciela". Efekty możemy zobaczyć poniżej.
W drugiej części tygodnia dzieci  poszerzały swoje wiadomości o Unii Europejskiej a dzieci młodsze dowiedziały się, czym Unia Europejska jest. Była praca z mapą oraz z globusem. Dzieci miały za zadanie wyszukać wybrane państwa członkowskie oraz rozwiązywały rebusy z państwami Unii. Dzieci wykleiły flagę Unii a na koniec tygodnia zrobiliśmy plakat "Wspólna Europa".Nie zabrakło innych prac plastycznych.
MK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz