poniedziałek, 14 września 2015

Nasza świetlica


Po dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy do szkoły. Nowy rok szkolny niesie za sobą zmiany. W świetlicy szkolnej są nowi nauczyciele. Prócz pani Moniki (która opiekowała się dziećmi w zeszłym roku) dzieciom czas będzie organizować pani Joanna Nawara, pani Magda z biblioteki oraz pani Patrycja (nauczyciel j. angielskiego). Nowi nauczyciele, ale także mamy nową świetlicę. Świetlica główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 do 16.30 znajduje się w przedszkolu. Oraz świetlica tylko dla uczniów klas pierwszych w szkole (w naszej byłej świetlicy, sala 11). Świetlica dla pierwszaków działa codziennie po zakończonych lekcjach klasy I d.

W pierwszym tygodniu września zapoznaliśmy dzieci, które pierwszy rok uczęszczając do świetlicy z zasadami jakie w niej obowiązują i zaprezentowaliśmy im świetlicę, a dzieci, które korzystają ze świetlicy kolejny rok przypomniały sobie te zasady.
Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych przeżyciach. Nie zabrakło gier i zabaw integrujących grupę oraz korzystając z pięknej pogody, wychodziliśmy wspólnie na szkolny plac zabaw.
W drugim tygodniu wykonaliśmy dekoracje do naszej świetlicy. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę z hasłem ŚWIETLICA. Chętne dzieci wykonały pracę plastyczną "Świetlica moich marzeń" a dzieci klas pierwszych wykonały kolorowe "Sówki". Efekty można zobaczyć poniżej. Oraz "Jesienne przetwory".
1 komentarz:

  1. smutno bez Was w szkole.... ale widać, że Wam dobrze. To dobrze. Widać, że kolorowo i pracowicie. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń