poniedziałek, 21 września 2015

Bezpieczna droga do szkoły

W mijającym tygodniu w naszej świetlicy zajmowaliśmy się głównie tematem bezpieczeństwa na drodze, nie mogło zabraknąć również dnia kropki.
     We wtorek 15 września w świetlicy obchodziliśmy „international dot day’. Dzień kropki wprowadził wiele radości i zabawy. Dzieci przyszły do szkoły pięknie poubierane w kropkowo- groszkowe wzory. Dla zapominalskich i dla dzieci w  których garderobie zabrakło tego typu ubrań, również znaleźliśmy rozwiązanie. Pani Asia wraz z dziećmi namalowała, wycięła i poprzyklejała piękne kolorowe kropki na ubrania. Po przyozdobieniu ubrań dzieci wspólnie zobaczyliśmy film pt. „The dot”, a następnie przeprowadziliśmy rozmowę o naszych talentach, marzeniach i planach.
Nasz kropkowy dzień zakończyliśmy pracą plastyczną, której efekty można podziwiać na zdjęciach…
                                    


       Najwięcej czasu poświęciliśmy jednak  tematowi  bezpieczeństwa na drodze.
Dzieci wysłuchały wierszy i bezpieczeństwie, omówiliśmy zasady poprawnego poruszania się na drodze.Dzieci opowiedziały o drodze, którą codziennie zmierzają do szkoły. Wypowiedziały się na temat niebezpieczeństw jakie mogą je spotkać, na temat miejsc gdzie należy zachować szczególną ostrożność.Kolejną zabawą związaną z bezpieczeństwem na drodze były zawody, w których dzieci musiały wykazać się znajomością przepisów prawidłowego poruszania się na drodze.
  Dzieci zostały podzielone na trzy grupy; czerwonych, żółtych i zielonych. W pierwszej konkurencji dzieci odpowiadały na zestaw zagadek.  Każda z grup za prawidłową odpowiedź na zadane pytanie otrzymywała punkt.Zagadki w większości  nie sprawiły dzieciom problemów, było dużo zabawy 
i śmiechu.


Kolejną konkurencją było ułożenie zdań z rozsypanki wyrazowej.  Zadanie  nie było trudne, dzieci określiły je jako „ bułka z masłem”.Troszkę więcej problemów sprawiła dzieciom krzyżówka, jednak wspólnymi siłami udało nam się ją rozwiązać. Cały tydzień zamknęliśmy wykonaniem wspólnej pracy plastycznej pt. bezpieczna droga do szkoły. 

                                    
 Inne prace wykonane przez nasze zdolne dzieciaki: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz