środa, 7 grudnia 2016

My się nie nudzimy...

Dawno żadnego wpisu nie było, ale to nie znaczy że u nas nic się nie dzieje. 
Gry i zabawy na niepogodę- to jeden z tematów, który omawialiśmy w świetlicy. Dzieci opowiadały co lubią robić i w co się bawią gdy za oknem deszczowa pogoda. Gry planszowe czy komputerowe, czytanie książek, kolorowanki to ulubione zajęcia dzieci w czasie niepogody.

Pośród ciszy i skupienia przyszła pora na wspomnienia- podczas tego tygodnia opowiadaliśmy o dniu Wszystkich Świętych. Co to za dzień, jak należy zachować się na cmentarzu. Dzieci opowiadały o swoich bliskich, których już z nami nie ma. Ale także wykonywaliśmy wesołe duszki, stworki czy dynie.
Polska Nasza Ojczyzna- udekorowaliśmy świetlicę w barwy narodowe. 
Misiaki. pluszaki- dzieci opowiadały o swoich ulubionych zabawkach. A także wykonywali prace plastyczne związane z tematyką tygodnia. 
Święto Górników- prowadziłyśmy z dziećmi rozmowę na temat tego czy praca górnika to ciężka praca. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że ich praca jest ciężka i bardzo ważna. Uczniowie wykonali rysunek "W kopalni" przy użyciu węgla. Prace wyszły piękne a i dzieciaczki wyglądały jak mali górnicy, buzie i ręce brudne od węgla.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz