piątek, 8 kwietnia 2016

A w świetlicy...


W tygodniu przed Wielkanocą wspólnie z dziećmi zadbaliśmy aby na naszej świetlicy również zrobiło się świątecznie. Zapoznawaliśmy  się z dawnymi, a także obecnymi tradycjami i  zwyczajami  Świąt  Wielkiej Nocy. Rozmawialiśmy o tym co powinno się znaleźć w koszyku wielkanocnym, oraz jednej ulubionych tradycji dzieci, którą jest śmigus-dyngus!
Oczywiście nie  mogło zabraknąć zagadek, krzyżówek, a także rebusów o tematyce świątecznej. Wykonaliśmy także ozdoby wielkanocne (kurczaki,  pisanki, baranki, zajączki itp), które można zobaczyć poniżej.Po Wielkanocnych syto zastawionych stołach przyszedł czas na tydzień zdrowego stylu życia.
W ubiegłym tygodniu na świetlicy odbywały się zajęcia na ten temat. Ich nadrzędnym celem było uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o zdrowie, a także kształtowanie postawy prozdrowotnej. Zajęcia przyjmowały różnorodną formę. Dzieci twórczo i radośnie angażowały się w ciekawe zadania i zabawy. Wiele radości sprawiło dzieciom  wykonanie wiosennych kanapek. Zajęcia te dla wszystkich dzieci były wspaniałym początkiem nabywania przyzwyczajeń i nawyków prozdrowotnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz