niedziela, 8 marca 2015

Święto Kobiet

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zawodach wykonywanych przez Kobiety. Stworzyliśmy mapę myśli przedstawiającą obowiązki wykonywane przez Mamusie i Tatusiów. Zaskakujący był wniosek dzieci: "Mama ma zdecydowanie więcej obowiązków niż tata":) Dzieci doskonale wiedzą jakie zawody wykonują kobiety oraz wiedzą jakie zawody wykonują ich Mamusie. Niezależnie od tego czy kobiety pracują zawodowo czy zajmują się domem trzeba szanować ich ciężką pracę. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dzieci wykonały korale z makaronu, lampiony oraz koszyczki z kwiatami.
Zabawa z klockami "wafelkami", klockami lego czy klockami magnetycznymi to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Konstruują przeróżne budowle...


Dzieci chętnie sięgają również po gry planszowe. W tym miejscu zachęcamy Rodziców do podzielenia się z dziećmi grami, zabawkami i materiałami plastycznymi, które zostaną należycie wykorzystane przez dzieciaki uczęszczające do świetlicy.Amelka podarowała na rzecz świetlicy kolorowe pianki. Jak widać cieszyły się dużym zainteresowaniem:)
Jak to u nas zwykle bywa zawsze znajdujemy czas na zajęcia plastyczne:)
Zrobiliśmy kwiaty papierowe i z zakrętek oraz koszyczki z papierowego talerzyka pełne kwiatów...
Wykonaliśmy także lampiony...


I piękne kolorowe korale z makaronu...
Obrazki z serduszek, kaczuszki i żabkę... Żabka jest tylko jedna, ale zbliża się wiosna więc na pewno zawita u nas ich więcej;)Do świetlicy zawitały także kolorowe ekologiczne żółwie, ale były ciekawe świata i wraz z dziećmi wyszły ze świetlicy...
Przyleciały także motyle. Czują, że zbliża się wiosna...


BB i MK


1 komentarz:

  1. Kolejny bogaty tydzień w świetlicy. Dla każdego coś fajnego. Pomysł z mapą myśli na temat obowiązków mamy i taty oraz wnioski dzieci - bezcenne!

    OdpowiedzUsuń